23. srpna 2013

LASER ARENA BrnoDnes vás čeká recenze sportovní aktivity. Protože aby mohla gastronautka jíst co chce, musí se taky OBČAS hýbat.

V Brně je několik laser arén. Jako první jsme s přáteli vyzkoušeli Laser game na Hybešce (ale o té napíšu jindy, protože tehdy ještě blog nebyl na světě) a pro další souboj jsme zvolili Laser arenu na ulici Jánská.

Pro ty, co to nikdy nehráli, se jedná o hru ve stylu paint ballu. S tím rozdílem, že zásahy nebolí. Laser vám opravdu ani nevypálí oči (i s takovými otázkami se občas setkávám) ani nepoškodí oblečení. Minimální počet hráčů je 6, čím víc hráčů, tím líp. Potřebujete nejlépe sportovní oblečení nebo cokoliv v čem jste schopní se pohybovat a sportovní boty. Ačkoliv to tak nevypadá, hoooodně se zapotíte. Dostanete vesty s čidly na hrudníku, ramenou a zádech. K vestě pak patří zbraň, která je na ní přichycená. Můžete se rozhodnout, jestli chcete hrát ve skupinách (doporučuji) nebo jako jednotlivci a hra může začít. Prostor je vybaven překážkami, úkryty nebo průlezy. Hraje se potmě. Svítí jen vaše vesty a překážky. Doporučuje se tmavé oblečení, ale věřte, že v té rychlosti ani nepoznáte kdo je kdo, takže je to jedno. Jedna hra trvá 15 minut a zatím nám to vždycky stačilo (pokud máte dobrou fyzičku, můžete si zahrát více her po sobě). Vaším úkolem je mít co nejvíc bodů = mít co nejvíc zásahů protivníka. Pokud vás někdo zasáhne, asi na 5 sekund vám zhasne světlo na vestě a nemůžete ani střílet. Pak ale pokračujete ve hře. Na konci dostanete vytištěné celkové skóre. 

LASER ARENA Brno Jánská :

Na internetu jsem našla, že 1 hra (tedy 15 minut) stojí 90 Kč. Zvýhodněné vstupné za 80 Kč (po-ne od 10 do 18 hod) POUZE PRO STUDENTY!

Přes internet si provedete rezervaci. Přijde vám potvrzující mail a hru máte zamluvenou. Na hru je potřeba se dostavit min. 15 minut předem abyste se stihli převléknout. Laser Arena se nachází vedle klubu 7.nebe = skvělé místo přímo v centru města. Do areny se jde po schodech dolů (jakoby do sklepa) a chvíli trvá, než se zorientujete, protože po tmě je celý prostor i s recepcí. V šatně, která je společná pro ženy i muže, jsou 2 kabinky na převlečení. Věci si schováte do uzamykatelných skříněk. Co se mě opravdu velmi zklamalo bylo WC. Klíče si musíte vyzvednout na recepci/baru, toaleta není rozdělena na dámy a pány a má ŠOUPACÍ DVEŘE! Takové ty, co máte třeba doma mezi obývákem a kuchyní. No prostě otevřete hlavní dveře, koukáte na umyvadlo a můžete se rozhodnout mezi levým a pravých záchodem, kde jsou ty strašný dveře. 
Co se týče obsluhy, ta mě taky trochu zklamala. Původně nám asi ani nehodlali vysvětlit o co jde (ostatní neměli se hrou zkušenost) a po vyzvání se tvářili otráveně.
Hra začala, já se hned asi po 5 minutách válela po zemi, protože jsem uklouzla na něčem mokrém (nechápu). V průběhu hry jsem zjistila, že mi asi nefunguje zbraň, protože i když jsem dodržela všechna pravidla, laser sice vidět šel, ale protivníka nevyřadil. Pak jsem to zkusila na kamarádce, která stála přede mnou a já mohla mířit kam jsem chtěla a stejně jsem ji nezasáhla (podotýkám, že na laseru na Hybešce jsem byla velmi úspěšná :D). No tak jsme si aspoň zaběhala a zablbla. Když jsem ale řekla po hře obsluze, že mi zbraň nefungovala, odpověděli mi s výsměchem, že to se prostě občas stane a podali nám výsledky. Doteď se nedokážu smířit s tím, že jsem byla poslední s nulou zásahů a počtem bodů mínus 2900 !!! :D

SHRNUTÍ:

+ skvělá poloha v centru města
+ zajímavě členěný prostor
+ na FB zveřejní vaši fotku

- vesta mi připadala moc těžká (ve srovnání s arenou na Hybešce)
- riskujete nefunkční zbraň
- nevyhovující sociální zařízení

Co vy? Hráli jste někdy laser game? A kam chodíte v Brně?

4 komentáře:

 1. Hodně známých na to chodí, já to teda ještě nezkoušela, ale zní to jako dobrá zábava :) A láká mě, že to nebolí, to mě vždycky odrazovalo od paintballu :)

  OdpovědětVymazat
 2. My jsme byli párkrát na Hybešce a tam mě to opravdu bavilo. Chtěla bych ještě vyzkoušet arénu na Jugoslávské, tam je to prý taky dobrý ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo o jugoslávské jsem četla! Problém je vždycky jen v tom domluvit minimálně 6 lidí. Jinak bych chodila hrát asi každý týden :D

   Vymazat
 3. Já jsem byl na laser game poprvé vloni v létě a netušil jsem, že mě to tak bude bavit. Nikdy by mě nenapadalo, že bychom si to s kamarády zaplatili, ale dostali jsme to zaplacené v práci, tak jsme šli a bylo to super, tak jsme si to letos zaplatili sami a byli jsme tam znovu.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! :)