7. listopadu 2013

VARNA

zdroj: facebook Varny

Pro restauraci VARNA mám podivnou slabost. Byla jsem tam mockrát s přáteli na pivu, s kolegy na dejchánku i s holkama na kafíčku. Nejlepší je samozřejmě letní zahrádka ( tedy v případě, že vás neobtěžují páchnoucí individua a chtějí po vás cigaretu, ale to se samozřejmě stává v celém centru města Brna často). Ve Varně výborně vaří. Nikdy jsem nebyla zklamaná a pokud mohu něco doporučit, tak jsou to kuřecí souvlaki s opečenými bramborami a česnekovým dipem. K tomu pivo Svijany a na světě je hned krásně!

Je tady ovšem bohužel (opět) něco, co by se v restauraci rozhodně nemělo stávat. Budu jenom doufat, že to byla náhoda a den blbec. Nejlíp vám to asi osvětlí má poslední příhoda.

To jsme si takhle jednou k večeru po náročném stěhování zašli do Varny na véču. Hodně lidí, hlasitá hudba, ale to nám neva. Trochu dýl jsme akorát čekali na obsluhu, ale to se dá taky přežít. Dali jsme si pivo a vybírali jídlo. Pak přišla slečna servírka a zatímco uklízela stůl vedle, ptala se, co si dáme. Hlasitě jsme si tedy objednali a slečna odešla. Po zhruba 15 minutách šla kolem a jen tak mimochodem se nás zeptala

" tak co jste si vybrali?"
" slečno, my už jsme si objednali..."
" aha..hmmm..."
" a víte co?"
" nooo, nějaký kuře a...ehmm.."
" tak kuřecí steak s bramborovým pyré a žebra"
" ajo..pardoon" (přiblblý smích)

Po rozpačitém znovuobjednání nám ovšem jídlo dorazilo celkem brzy. A jak víte z článku o Modré růži, není nic horšího než když jste hladoví a čekáte moc dlouho. I když...

Jídlo bylo (jako obvykle) výborné. Já jsem dojedla celkem brzy, ale talíř přede mnou ležel snad půl hodiny, i když jsem na něj položila ubrousek a příbory tak, že bylo jasné, že už nebudu. Můj společník se se žebry trošku pral, jenže není se čemu divit, je to vážně pěkná porce a tak se rozhodl že si dá pauzu a dojí to později. Doufám, že každý ví, jak to na talíři vypadá, když ještě budete pokračovat. Příbory ve tvaru obráceného "Vé", neasi. Slečna servírka to ale bohužel neví a tak vzala ze stolu ubrousek, hodila jej na talíř se žebry, zvedla jej a chtěla odnést. To se ale samozřejmě stolujícímu nelíbilo a tak začal protestovat :D.
 Slečna byla v šoku :D. Vytřeštila oči, vzala špinavý ubrousek, hodila jej zpátky na stůl (!!!) a talíř položila na své místo. Pak jsme byli v šoku my...

Závěrečná scénka s placením a neschopností spočítat útratu ve stravenkách už ani nestojí za řeč. Přiznávám se, že mám někdy taky problém, ale jsem holka inteligentní a v mobilu mám kalkulačku a nepochopím, proč tohle nevyužívá obsluha, která je slabší v počtech. No, je to jejich byznys :D.

Doporučení na konec zní : určitě Varnu vyzkoušejte! Dobře se najíte a napijete a třeba i pobavíte. Berou stravenky i platební karty. Cigarety neprodávají ale buď vám pro ně skočí vedle do tipáče nebo vás tam pošlou. Suma sumárum mám Varnu ráda a historka se zmatenou servírkou mě baví. Jenom doufám, že to není běžná záležitost :).

PS: nesedejte si blízko dveří. Díky zahulenému prostředí se často větrá a nedělá to dobře vašim ledvinkám = táhne tam.

zdroj: facebook Varny

3 komentáře:

 1. Zmatená obsluha dovede večeři v restauraci fakt pozvednout na nevšední zážitek :) Já si takhle nedávno objednala po večeři kafe a po chvíli mi na stole přistál talíř s gulášem a slečna si nenechala vysvětlit, že po dvou chodech jídla jsem si fakt guláš neobjednala :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já se teda asi musím trošku "zastat" servírky, teda asi jen v tom, že i když jsi už dojedla, ale tvůj společník ještě ne, tak by se mělo s odnášením jídla počkat, až dojí oba. Je to zvláštní pravidlo, ale je :) (i když s ním často trochu "bojuju", protože se vždycky snažím vžít do role zákazníka a kdybych byla zákazník, chci mít ten talíř odnesený co nejdřív po tom, co dojím .. otázka je, jestli ta slečna o tomto "pravidle" věděla .. :) K těm ostatním bodům asi nic na zastání nemám :D. Moc pěkná recenze, každopádně! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vím, že je to pravidlo, jenže to nikdo nedodržuje (zatím se mi to teda nikdy nestalo) a člověk si zvykne, hlavně když nedojedl všechno a je na prasknutí, že mu ten talíř odnesou, aby na to nemusel koukat a funět :D...a upřímně si myslím, že to nebylo záměrně nechané na stole dle bontonu :D. Navíc myslím, že to nechání na stole je v tomto případě to nejmenší :) :). Jinak díky za názor!!!

   Vymazat

Děkuji za každý komentář! :)