13. března 2014

SCALA NASLEPO


Dnes se s vámi ráda podělím o zážitky ze včerejška. Včera byl totiž báječný den! V první řadě bych ale ráda všem vysvětlila jak je to s tím mým kavárenským povalečstvím. Spousta lidí si totiž myslí, že se recenzemi živím a celé dny jen vysedávám u kávičky. No, bylo by to fajnové, ale není tomu tak.
Světe div se, jsem zaměstnaná v oboru, který nemá nic společného s gastronomií. A abych vám mohla podávat aktuální informace, musím si i na to povalečství vydělat. Spolupráce s rádiem je free a vše dělám jen proto, že mě to velice baví. Tak abyste si nemysleli, že je to tak jednoduché :).

A teď už ke včerejšku. Míša Migotová v minulé audio recenzi odhalila, že chodím běhat. No, jsem naprostý začátečník a spíš se tak nějak ploužím, ale strašně mě to nadchlo a včera jsem uběhla (pro mě neuvěřitelných) 7 km! Takže jsem si psychicky ulevila a pak mě konečně čekalo mé první promítání naslepo v kině Scala.

O co jde?
Především o to, že jdete na film, aniž byste předem věděli na jaký. No není to super? Prostě jdete a necháte se překvapit! A že máme občas v životě málo milých překvapení.

Jak je to s placením?
Předem neplatíte nic. Kdo by si taky dobrovolně kupoval zajíce v pytli, že? Ale dobré je, vyzvednout si lístky předem. Stává se to totiž čím dál víc oblíbenější a je možné, že byste se dovnitř jinak nedostali. Taky doporučuji přijít na projekci s předstihem. Nám se to nepovedlo a tak na nás zbyla VIP první řada. Nicméně to byl o to silnější zážitek. V téměř vodorovné poloze se zakloněnými hlavami naše oči kmitaly po plátně jako pingpongové míčky a zvuk námi procházel vibracemi vysokého napětí.
Co když se mi film nelíbí?
Tak máte možnost se do deseti minut od začátku zvednout a odejít bez placení a navíc dostanete na baru malé pivo zdarma jako kompenzaci. Není tedy důvod to alespoň nezkusit!

Co hráli? 
Většinou údajně hrají zahraniční filmy s anglickými titulky. Včera to byl švédský film Zvuk hluku (Sound of noise) , který tímto vřele doporučuji ke stažení. Pokuste se nečíst popis ani recenze a budete mít podobný zážitek jako my. Mě konkrétně to naprosto nadchlo! A tak, jak mám jakýsi osobní senzor na kvalitní hudbu, kdy mám husí kůži, mám něco podobného s filmy a zábavou obecně. Jakmile ukápne slzička nebo prostě brečím smíchy, vím, že je to dobré. A u tohoto filmu jsem zažila obojí.Co až film skončí?
Tak se svobodně rozhodnete, zda a jak promítání finančně ohodnotíte a příspěvek odevzdáte při východu ze sálu. A zejména pro studenty nebo prostě pro všechny co (narozdíl ode mě) ráno nevstávají do práce je po promítání připravena afterparty v prostorách kina. Tak nějak tuším, že to zavání dobrou zábavou :).

Takže šup všichni na příští Scalu naslepo! See ya there!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář! :)