27. března 2014

DEBUT - Bytová restauraceMinulou sobotu jsem projížděla lajky a komentáře na svém FB účtu a všimla jsem si lajku od Restaurant Day Brno. Pochopitelně jsem byla zvědavá co to je, tak jsem celý jejich profil prošmejdila včetně stránek co se jim líbí a narazila tak poprvé na DEBUT!

Ostuda je, že většina lidí se o DEBUTu dozvěděla z novin a mě tato informace dlouhou dobu míjela. Stydím.
Nicméně jsem se rozhodla, že si tam jednou určitě zajdu. Jenže, protože už se znám a vím, že když si řeknu "jooo tam jednou zajdu" tak se pak nemůžu rozhoupat a nakonec z toho při nejhorším třeba i sejde úplně, rozhodla jsem se najít si první nadcházející událost a přihlásit se HNED!

BRAMBOROVÝ KRÉM - Hodnotím jako TOP z celého menu!


A co to ten tajemný DEBUT vlastně je? Gastronomický, gastronautický nebo gastrosexuální zážitek, jak chcete! Stalo se vám někdy, že jste pozvali partu přátel k sobě na večeři? A chutnalo jim? Kamarádům Josefa Skládanky a Vladimíra Kokolii očividně moc! Jinak si nedovedu vysvětlit jejich odhodlané nasazení k realizaci bytové restaurace, kam si můžete i vy zajít vychutnat domácí a s láskou připravené jídlo, tak jak jsem to v pondělí měla čest zažít já.

POMALU PEČENÉ VEPŘOVÉ S HOŘČIČNOU OMÁČKOU, PEČENOU CIBULÍ A RAJČATY.
Funguje to následovně. Na webových stránkách ( http://www.byt-debut.cz/ ) si vyberete menu. Neváhejte a běžte hned! Obávám se totiž, že vlivem raketové oblíbenosti a medializace bude postupem času velmi těžké se k nim vůbec dostat. Ale nemalujme čerta na zeď. PS: doufám, že budu mít přednostní místo, ale nikomu to neříkejte :). U meníčka máte zobrazeno počet přihlášených strávníků. Minimum je 6, maximum 12. Kliknete na tlačítko "chci se zúčastnit", vyplníte kontaktní údaje a odešlete. Na e-mail vám přijdou platební údaje, podle kterých zašlete předem částku, vypočtenou na základě plánovaných surovin a ostatních nákladů, rozuměj nájem bytu. Částky za večeři jsou ale dle mého názoru minimální. V ceně je 3 chodové menu s vodou a vínem. Pro představu, mně bylo naservírováno : Bramborový krém, pomalu pečené vepřové  maso s hořčičnou omáčkou a citronový koláč (+ víno a voda)  a platila jsem 260 Kč. Pro srovnání, toto je cena nižší než lahev vína v centru města.

CITRONOVÝ KOLÁČ

No a pak už se jen můžete těšit na příjemnou společnost nadaného a velmi skromného kuchaře (hovořím-li o Jožovi, na Vladimíra si posvítíme příště :)), na prostředí typického Brněnského bytu s vysokými stropy a na spolustolovníky, ve kterých můžete jistě najít nové přátele. Nás se sešlo 6 a výborně jsme si rozuměli. Suma sumárum jsem se výtečně najedla, skvěle pobavila a odcházela s nenahraditelným zážitkem.

Týmu DEBUTu přeji ať jim elán vydrží, ať jim zůstane láska pro vaření a především děkuji za skvělý večer! Brzy na shledanou :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář! :)