8. dubna 2014

JAMU - koncerty

Nejsem z těch co aktivně poslouchají vážnou hudbu. Minulý rok se mi ale naskytla možnost být na koncertu kontrabasů na Janáčkově hudební fakultě a byla jsem ohromena. Tušili jste vůbec, že se tam KAŽDÝ VŠEDNÍ DEN něco hraje, a že vstupné se pohybuje od dobrovolného do 80 Kč?
Vybrat si můžete z různých stylů a hudebních nástrojů. Já se chystám mimojiné na jazz, ovšem dnes jsem si byla opět po roce poslechnout kontabas a byl to zase výjimečný zážitek. Dámy rozhodně nalákám na sympatické hudebníky. Jen se podívejte na fotky a video!Piotr Zimnik. Zdroj:google
A abyste věděli, oni na ten nástroj nehrají. Oni se s ním mazlí a objímají ho a on pak za odměnu vydává zvuky, které jsou nejen balzámem pro vaše uši, ale především pro vaši duši. Kontrabas je velmi zvučný, vášnivý a "smutný" nástroj, který rozvibruje okolí takovým způsobem, že cítíte každý jeho záchvěv až pod kůží. Pokud máte rádi (vážnou) hudbu, neváhejte a běžte si ty mladé nadšené lidi poslechnout. A pokud vážné hudbě neholdujete, běžte stejně! Člověk totiž potřebuje zažívat nové věci a uvidíte, že vás to příjemně překvapí.

Rozvrh vystoupení naleznete na stránkách fakulty >>TADY<< . Tak na co ještě čekáte? :)

1 komentář:

  1. Souhlasím! Minulý týden jsme byli na koncerte Katedry jazzove interpretace a byla to super přehlídka :-)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! :)