3. září 2014

Hedvika a Jiří - koncert v Café Atlas

Dortík s arašídovým máslem od Veselé borůvky


"Dva kamarádi ze sauny se spolu rozhodli zpívat. 
Ona, začínající kavárnice s jazzovou duší. On, zpívající standupkomediant, textař, rockový folkař. Dohromady spolu tvoří duety s Jiřího autorskými texty, které ve většině případů nejsou blbé. Ještě spolu nikdy nevystupovali (ano, brněnská světová premiéra), takže ani jeden netuší, co od druhého může čekat."

Těmito slovy se celá akce prezentovala na facebooku. Původně jsem si myslela, že ji ani nestihnu, ale nakonec se mi to souhrou všech okolností povedlo a nelituji, ba naopak. V nějakém článku jsem se zmiňovala o mém takzvaném  radaru na dobré věci.V tomto případě jsem jich zaregistrovala hned několik.
Tak za prvé, někde jsem četla (bohužel to nikde nemůžu najít a ani gůgl mi nepomáhá a možná jsem si to vymyslela :D ) že když vnímáte něco umělecky resp. emočně a ne logicky tedy rozumově, nakloníte hlavu (asi na pravou stranu). Po koncertě mě nesmírně bolelo za krkem, ale stálo to rozhodně za to :).
Za druhé, jsem měla husí kůži - to je zaručený znak naprosté blaženosti.
Za třetí mě jejich hudba tak dojala (ačkoli se musím přiznat, že jsem dnes měla náladu melancholičtější než obvykle), že jsem musela vytáhnout kapesníček a zastavit tak ty slané kapky deroucí se z unavených očí.

Kdybych to měla nějak shrnout, tak řeknu asi tolik. Hedviku ani Jiřího osobně neznám, nicméně jsou oba dva velmi sympatičtí veselí lidé. Nejen proto, že jsem chodila několik let do pěveckého sboru a miluju umění a kulturu, obdivuju lidi, co se nebojí stoupnout si před publikum, ať už je malé či početné a odhalit svou duši skrze své hrdlo či hudební nástroj. Přes drobné intonační nepřesnosti, to byl zážitek věru originální, pozitivní, zkrátka skvělý. A já vám za něj upřímně děkuji.
Hedvika má nádherný sametový hlas a Jiří nejen skvělý smysl pro humor. A navíc mi v určitých okamžicích připomínal herce Ondřehe Sokola, kterého platonicky miluju.

A aby toho nebylo málo, zakončila jsem tento krásný den oblíbeným bezlepkovým dezertem s domácím arašídovým máslem s kousky ořechů od slečny Beaty aka Veselé borůvky, o které vám již brzy něco napíšu na blog.


A zítra to všechno vypotím na páse :D. Uvidíme se zase někdy v kavárně ATLAS nebo jinde.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář! :)