2. září 2014

VESELÁ VAČICEProtože se mě nedávno kamarád ptal, kam zajít na opravdu dobrého burgra, rozhodla jsem se napsat recenzi na restauraci Veselá Vačice. Tam vás hambáč totiž rozhodně nezklame. Právě naopak. A to rozhodně není vše.


Restauraci najdete v centru města na ulici Běhounská 22, v suterénu domu vedle známého klubu Caribic. Přes léto je na ulici otevřena příjemná zahrádka a dovnitř si, ve vlastním zájmu, raději udělejte rezervaci. Bývá tam poměrně plno.


Stálá nabídka není zbytečně široká, takže máte záruku, že to co vaří umí fakt dobře. Tedy již zmíněné hamburgry (třeba z hovězího pupku), steaky, dva druhy polévky z nihž jedna je obří porce známé hovězí vietnamské Pho Bo, pár bezmasých jídel (lasagne, rizoto) a speciality jako tatarák, žebra nebo křídla. Kromě toho si můžete v poledni zajít na meníčko (denní nabídku sledujte na lunch time). K masu oceníte variabilní nabídku piva (výborné Svijany zůstávají stálicí) a abstinenti si vyberou z nabídky domácích limonád nebo si dají oblíbenou žlutou ZONku.

Velkou výhodou Vačice je příjem stravenek. Znáte to, když máte v peněžence na konci měsíce spoustu stravenek a nevíte kde je udat, když v marketu jich berou jen pár za jeden nákup. Tak už víte kam příště :).

Restaurace je rozdělena na kuřáckou a nekuřáckou část. Výjimkou je poledne, kdy je celý prostor nekuřácký.  Oku lahodí nejen vzhled připraveného pokrmu, ale také obrazy na zdech, které jsou pravidelně nahrazovány novými. Obsluha je velmi milá a pozorná a je připravena i na dotěrné dotazy. Tak jsem se dozvěděla, proč mají na stolech podtácky s nápisem Podobrazy v exilu, že jsou to bývalí zaměstnanci zmíněné kavárny, která dříve sídlila v prostorách Moravské galerie a že se snad brzy dočkáme jejího nového otevření na jiném místě.


Co se jídla týče, ochutnala jsem tentokrát "špičky z vepřové panenky" s pepřovou omáčkou a domácími americkými bramborami + domácí tatarka. Co vám budu povídat, bylo to luxusní. Jak často říkám - hladový člověk, zlý člověk. Po konzumaci té dobroty jsem měla v bříšku jako v pokojíčku (rozuměj příjemně :)).

zdroj: FB Veselá Vačice
Ostatní si dali co jiného než právě burgery s hranolkami. Můžete si vybrat jestli radši klasické, nebo domácí ve zvýhodněné ceně, společně se salátem coleslaw a dipem dle vašeho výběru. K tomu jsou perfektní cibulové kroužky.

Jooo, žádná dieta to není, ale odolat lze těžko. Budeme se muset začít více hýbat abychom si mohli pochutnávat často :).

zdroj: FB Veselá Vačice


1 komentář:

  1. Mňam! Úplně se mi sbíhají sliny, něco takového bych si hned dala. Ale musím si to odepřít, protože jsem se rozhodla, že budu držet keto dietu. Naštěstí na to nejsem sama, protože můj manžel do toho chtěl jít taky, bude mít sice trošku odlišnou keto dietu než já, ale důležité je, že jsme na to dva! :-)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! :)