23. října 2014

Literární kavárna Academia


Literární kavárna láká na Matchu! Na výběr máte hned z několika teplých i studených variant a obsluha vám ráda pomůže při výběru. Matcha je mletý zelený čaj bohatý na antioxidanty, vitaminy, minerály a vlákninu. Je tedy velmi prospěšný pro náš zdravotní stav. Chuťově se dá přirovnat k ostatním zeleným čajům, připravovaným běžným způsobem. Pro ty, kteří zatím nepřišli zeleným čajům na chuť, mají v kavárně připravené varianty zjemněné mlékem, ovocnou šťávou a medem. Na své si tedy přijde opravdu každý.

zdroj: https://www.facebook.com/literarnikavarnaAcademia
Prostředí kavárny na vás doslova dýchne vůní knih, které si také můžete k nápoji vypůjčit. Na "tabulovém" sloupu se dočtete TOP 10 teplých nápojů a celkovou TOP 5 nejoblíbenějších nápojů. Můžete se tedy nechat inspirovat. Rozhodně nešlápnete vedle.

Já jsem si mimo jiné dělala zálusk na horkou čokoládu s chilli, ovšem než jsem si ji stihla objednat, kavárna zavírala. Pro příště tedy vím, že musím přijít dřív. Otvírací doba je od 9 do 19 hodin.

Academia myslí i na vegany a to zejména rozšířenou nabídkou rostlinných mlék (třeba rýžové, sojové, mandlové) a medů (například z pampelišek nebo bezu).

Pochutnat si také můžete na oblíbeném Brownie cheesecake, mrkvovém dortu nebo Red velvet cake.

Kavárna je nekuřácká a přijímá pouze hotovost. A kde ji najdete? Na Náměstí Svobody 13, přímo v centru města Brna.

PS: docela mě překvapuje nízký počet lajků na jejich FB stránkách. Je možné, že o ní ví tak málo lidí? Tak či tak dejte  >> LIKE<<  ať vám neuteče žádná novinka :)

3 komentáře:

  1. To vypadá moc dobře :) hezká recenze. DK

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuji, kavárna je opravdu útulná a určitě jsem tam nebyla naposled :)

    OdpovědětVymazat
  3. Moc pěkné stránky. Academii mám moc ráda a hlavně právě horkou čokoládu s chilli. Opravdu doporučuji.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář! :)